دفتر فروش ایران ایر

 

خرید بلیط هواپیما ایران ایر از دفتر مستقیم ایران ایر.

خرید تلفنی هما 0911017552 و 02128422104 و یا خرید مستقیم از سایت  خرید بلیط با پشتیبانی فعال 24 ساعته.

در حال حاضر سایت و آژانس های بسیاری زیادی بلیط پرواز ایران ایر رو دارن و مشریان خود خدمات میدن سایت خرید بلیط نمایندگی مستقیم خرید بلیط پرواز ایران ایر در کل کشور هست.

با ما بدون نیاز به مراجعه حضوری و تنها در چند دقیقه به صورت کاملا آنلاین بلیط پرواز خود را دریافت کنید.

تضمین بهترین قیمت های پروازی در کل کشور در سایت خرید بلیط.

ارائه ای خدمات 24 ساعته دفتر فروش ایران ایر به تمامی مراجعه کنند.

بلیط هواپیما ایران ایر

 

بلیط هواپیما ایران ایر، حدود 5 دهه است که در اختیار مسافران این ایرلاین قرار دارد و نسبت به سابقه این شرکت هواپیمایی و خدمات آن، از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.
همانطور که می دانید این شرکت هم اکنون به بسیاری از مقاصد داخلی و خارجی پرواز دارد، از این رو مشتریان می توانند برای رسیدن به مقصد خود به راحتی بلیط هواپیما ایران ایر را تهیه و پروازی آرام و ایمن را تجربه کنند.
برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر از دفتر فروش این شرکت، علاوه بر آژانس های هواپیمایی مختلف، می توانید به سامانه خرید اینترنتی خرید بلیط مراجعه کنید.

 

تاریخچه هواپیمایی ایران ایر

اولین شرکت هواپیمایی که به پرچم ایران مزین شد، شرکت هواپیمایی ایرانین ایروز بود. این شرکت توسط گروهی از تجار و بازرگانان ایرانی در سال 1942 و به منظور حمل و جابجایی مسافر و بار در مسیر های داخلی و منطقه ای، تاسیس شد. این شرکت ناوگان کوچکی از هواپیماهای داگلاس DC3 ، DC4 و ویسکانت داشت و هفته ای یک بار نیز یک پرواز باری به اروپا انجام می داد.

اندکی بعد در سال 1954 شرکت هواپیمایی خصوصی دیگری تحت عنوان پرشین ایرسرویسز (پاس)، در تهران تاسیس شد که ابتدا تنها در زمینه ی حمل بار فعالیت می کرد اما بعدها به جابجایی مسافر در خطوط داخلی به مقصد تهران نیز اقدام نمود.
بعدها و در سال 1960 پاس پرواز های بین المللی خود در مسیرهای اروپایی را نیز آغاز کرد. این پروازها با هواپیماهای DC7 اجاره ای شرکت سابنا و در مسیرهای تهران – لندن، تهران – پاریس، تهران _ ژنو و تهران – بروکسل صورت می گرفت.
دو سال بعد در فوریه 1962، شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما)- با نام بین المللی IRAN AIR - از ادغام این دو شرکت با هم تاسیس شد و تمام امکانات و خدمه این دو شرکت خصوصی را به عنوان یک شرکت ملی در اختیار گرفت. هما در سال 1964 به عضویت یاتا درآمد و اولین پرواز خود را در مسیر تهران – بیروت و با استفاده از یک فروند جت بوئینگ 727-100 به انجام رساند.


 

 

جالب است بدانید اولین پرواز های ایران ایر با هواپیماهای داگلاس DC3 ، DC6 ، ویکرز ویسکونت و آورویورک صورت می گرفت اما بعدها هما تصمیم به نو سازی و تبدیل تمامی هواپیماهای ناوگان خود به هواپیماهای جت گرفت.

 

عصر طلایی ایران ایر

با شروع دهه 70 میلادی و اضافه شدن تعدادی هواپیمای بوئینگ 737-100 به ناوگان هوایی این شرکت، هما وارد دوران طلایی خود شد چرا که روز به روز بیشتر به هواپیماهای گران قیمت این ناوگان ( تعدادی بوئینگ 727-200 در سال 1974 و تعدادی بوئینگ 747-100، 200 و اس پی در سال 1975)، اضافه می شد و موفقیت ها و دستاوردهای بیشتری پیش رو بود.
اواسط دهه 70 میلادی، هما روزانه پرواز های بی وقفه بی شماری را به قاره اروپا انجام می داد؛ در این دوران تنها هفته ای 30 پرواز در مسیر تهران – لندن صورت می گرفت.

 

پس از تحویل هواپیماهای بوئینگ 747 اس پی به ناوگان هوایی ایران، خط هوایی تهران – نیویورک نیز راه اندازی شد تا هما اولین ایرلاین دنیا باشد که با فروش بلیط ایران ایر، در طولانی ترین مسیر هوایی جهان بدون توقف پرواز کند.

همچنین هما نخستین بهره بردار هواپیماهای ایرباس در خاورمیانه نیز است؛ این شرکت در سال 1978 شش فروند ایرباس A-300 را تنها برای استفاده از مسیرهای محلی از ایرباس خریداری کرد!
طبق آماری که موجود است هما در پایان سال 78 به بیش از 31 مقصد داخلی و بین المللی پرواز روزانه داشت و در حال برنامه ریزی برای راه اندازی خطوط جدیدی به مقاصد لس آنجلس و سیدنی بود.
جالب است بدانید هما همواره در تلاش بود تا موقعیت استراتژیک ایران را به عنوان نقطه ی اتصال شرق و غرب جهان حفظ کند و کشور را تنها مرکز موفق حمل بار و مسافر در دنیا کند؛ از این رو تلاش های بی شاعبه ای را در این راستا صورت داد تا جایی که توانست در سال 1976 میلادی پس از شرکت استرالیایی کوانتاس ، عنوان ایمن ترین شرکت هوایی جهان را از آن خود کند چرا که تا پیش از انقلاب هما تنها یک حادثه سقوط در کارنامه خود داشت.

در سالهای پایانی این دهه، ایران ایر علاوه بر ایمن ترین، پیشرفته ترین، پر درآمدترین و موفق ترین ایرلاین دنیا نیز محسوب می شد و قراردادهایی نیز برای خرید هواپیماهای مافوق صوت کنکورد با کنسرسیوم انگلیسی- فرانسوی به امضا رسانده بود که پس ازانقلاب در ایران و تغییرات در سیاست های خارجی کشور، هرگز به ناوگان هوایی هما تحویل داده نشد و روندهای رو به رشد آن در مقطعی کند شد

شرکت هواپیمایی ایران ایر هما (Iran air) با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در سال 1340 تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی در ابتدا با ادغام دو شرکت هواپیمایی دیگر تحت عناوین "ایرانین ایرویز" و "پرشین ایرویز" تشکیل شد و با نام "هواپیمایی ملی ایران" و نام اختصاری "هما" فعالیت رسمی خود را از از فروردین ماه سال 1341 به طور رسمی آغاز نمود.

 

 

تاریخچه هواپیمایی ایران ایر


"ایرانین ایرویز" نخستین شرکت هواپیمایی بود که به نقش پرچم ایران زینت داده شد. ایرانین ایرویز در ابتدا توسط جمعی از بازرگانان و تجار ایرانی که سر دسته انها رضا افشار و غلام ابتهاج بودند در سال 1942 آغاز به کار نمود. این شرکت به منظور حمل و نقل و جا به جایی بار و مسافر در مناطق داخلی کشور تاسیس شد. در ابتدای کار، پروازهای شرکت هواپیمایی هما فقط در مسیر تهران – مشهد فعالیت می کرد اما بعدها به تعداد مسیرهایش افزوده شد و پروازهایی به سمت فرودگاه های اصفهان، شیراز، اهواز، بوشهر و آبادان نیز انجام شد.
این شرکت ناوگان کوچک هواپیماییش شامل داگلاس DC3 ، DC4 و ویسکانت بود که هفته ای یک پرواز باری هم به خارج از ایران انجام می داد.
بعد از چند سال یعنی در سال 1954 یک شرکت هواپیمایی خصوصی تحت عنوان "پرشین ایر سرویسز" (پاس) در تهران راه اندازی شد که در ابتدا فعالیتش محدود به حمل بار بود اما بعدا به جابه جایی مسافر در خطوط هوایی داخلی نیز روی آورد. پس از مدتی و در سال 1960 شرکت هواپیمایی هما پروازهای بین المللی خود را نیز در مسیرهای اروپایی راه اندازی کرد. این پروازها با هواپیماهای اجاره ای در مسیرهای تهران – لندن، تهران – پاریس، تهران – ژنوو تهران – بروکسل انجام می شد.

 

دوره شکوفایی و اوج هواپیمایی هما


با آغاز دهه هفتاد میلادی و افزایش هواپیماهای بویینگ 737 به نواگان هوایی هواپیمایی ایران ایر هما، این شرکت وارد دوره اوج و صلابت خود شد. چرا که روز به روز به تعداد هواپیماهای گران قیمت و شکیل هواپیمایی هما اضافه می شد و موفقیت و دستاوردهای زیادی پیش روی این شرکت قرار می گرفت. از جمله هواپیماهایی که این شرکت خریداری می نمود عبارتند از: تعدادی بوئینگ 737-200، تعدادی بوئینگ 747-100 ، 200 و اس پی.
در حدود سال 1965 بود که شرکت هواپیمایی ایران ایر هما پرواز های بی وقفه و دائمی را به طور روزانه به قاره اروپا انجام می داد. در این دوره بود که تنها 30 پرواز در هفته از مبدا تهران به مقصد لندن انجام می گرفت. پس از آن که هما هواپیماهای جدید خود را تحویل گرفت خط هوایی تهران به نیویورک نیز راه اندازی کرد تا اولین ایرلاینی باشد که طولانی ترین خط هوایی بدون توقف دنیا را پرواز کرده است.
شرکت هما در اواخر دهه هشتاد میلادی تعداد شش فروند هواپیمای ایرباس300 A_ را برای استفاده در پروازهای داخلی خریداری نمود! به این ترتیب ایران ایر هما نخستین شرکتی است که در خاورمیانه از هواپیماهای ایرباس استفاده کرده است.در پایان دهه هشتاد میلادی یعنی سال 1356 شرکت هما به بیش از 31 مقصد در جهان از توکیو و ژاپن گرفته تا لندن و نیویورک به طور روزانه پروازهای مداومی انجام می داد و در تلاش بود تا خطوط هوایی جدیدی به سیدنی و لس آنجلس نیز راه اندازی کند. در همین سال ها بود که شرکت هواپیمایی ملی ایران هما به عنوان یکی از پیشرفته ترین شرکت های هواپیمایی دنیا و در عین حال ایمن ترین، مدرن ترین و پردرآمدترین آن ها هم شناخته می شد. در سال 1355 شرکت هما پس یک شرکت هواپیمایی استرالیایی به عنوان ایمن ترین شرکت هواپیمایی در دنیا معرفی شد.
در این سال ها بود که قراردادهای خرید هواپیمای ما فوق صوت کنکورد در ایران امضا شد که البته هرگز این هواپیماها وارد ایران نشد. چرا که با وقوع انقلاب اسلامی و کشمکش های داخلی در کشور ایران این شرکت قراردادهای خود را با هواپیمایی ملی ایران فسخ نمود.
.

 

 

 

 

 

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.