بلیط هواپیما آبادان به تهران

برای رفتن به تهران از آبادان راه های مختلفی وجود دارد اتوبوس و هواپیما که بهترین و سریع ترین راه خرید بلیط هواپیما آبادان به تهران است. تهران بزرگ ترین شهر کشور است. عادی هست که همیشه مردم از همه جای ایران گاهی اوقات تصمیم بگیرند به تهران بیایند و از ان جا که تهران جزو شهر های بزرگ ایران هست طبیعی است که بین این دو شهر ارتباط های زیادی باشد روزانه پرواز از آبادان به تهران و برعکس وجود دارد و این باعث می شود که گاهی اوقات بلیط هواپیما آبادان به تهران با نرخ پایینی به فروش برسد.

بلیط هواپیما آبادان به تهران
مواردی که در این مقاله مطرح شده.
فاصله آبادان تا تهران با هواپیما| شهر آبادان_ بهترین زمان خرید بلیط هواپیما آبادان به تهران| خرید آنلاین بلیط هواپیما آبادان به تهران| بلیط ارزان هواپیما آبادان به تهران| قیمت بلیط هواپیما آبادان به تهران| بلیط سیستمی هواپیما آبادان به تهران| بلیط چارتر آبادان به تهران| بلیط لحظه آخری آبادان به تهران| فرودگاه آبادان| فرودگاه تهران|


فاصله آبادان تا تهران با هواپیما


مدت زمان پرواز آبادان تا تهران
661 کیلومتر است که این مسیر را در 1 ساعت 5 دقیقه طی خواهید کرد.


شهر آبادان

شهری در استان خوزستان و جنوب‌غرب ایران، مرکز شهرستان آبادان و از مناطق آزاد بازرگانی (منطقه آزاد تجاری-صنعتی اروند) ایران است که بر جزیره‌ای هم‌نام خود در 53 کیلومتری خلیج فارس در نزدیکی با مرزهای عراق و کویت جای گرفته‌است. این شهر همچنین دارای فرودگاه و بندر است و به دلیل داشتن پالایشگاه نفت و پتروشیمی راهبردی بودن و هم‌مرزی با کشور عراق، از زمان جنگ جهانی دوم یکی از مهم‌ترین شهرهای خاورمیانه و ایران بوده‌است. یکی از بزرگ‌ترین پالایشگاه‌های نفت جهان (پالایشگاه نفت آبادان) در این شهر قرار دارد. نفت از اغلب مناطق خوزستان با لوله به این شهر می‌رسد و پس از تصفیه به کلیه جهان صادر می‌شود. نزدیکترین شهر به آبادان، خرمشهر است که حدود 15 کیلومتر با این شهر فاصله دارد.


بهترین زمان خرید بلیط هواپیما آبادان به تهران

اگر بلیط هواپیما تهران رو برای گشت و گذار و تفریح می خواهید، فصلی را انتخاب کنید که از تمام زیبایی های ان لذت ببرید.
این شهر دارای تابستان های ملایم و زمستان سرد است از این رو بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما آبادان به تهران و سفر به این شهر تاریخی و بزرگ در فصل بهار و پاییز است.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما آبادان به تهران

خرید آنلاین بلیط هواپیما آبادان به تهران


پیش رفت روزافزون سامانه های ارئه دهنده بلیط هواپیما، در سال های اخیر موجب شده تا خرید آنلاین بلیط هواپیما آبادان به تهران
در هر موقعیت مکانی و زمانی در اولویت قرار داشته باشه همیشه. از مزیت های خرید آنلاین بلیط هواپیما آبادان به تهران راحتی خرید و صرفه جویی در زمان و راحتی ان است.

بلیط ارزان هواپیما آبادان به تهران

همان طور که می دانید قیمت بلیط ها در یک مسیر خاص تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون کلاس پروازی، شرکت های ارائه دهند بلیط هواپیما و ... قرار دارد. از این رو برای خرید بلیط ارزان هواپیما آبادان به تهران بهتر است هنگام جستجو بلیط ها رو در شرایط یکسان با هم مقایسه کنید و از ابتدا دنبال ارزان ترین بلیط نباشید.

 

قیمت بلیط هواپیما آبادان به تهران

یکی از معیار های مهم در خرید آنلاین بلیط هواپیما ابادان به تهران شرکت های ارائه دهنده بلیط هواپیما است که در ارائه برخی از خدمات با هم متفاوت هستند. این تفاوت ها در کلاس های پروازی متفاوت به خوبی به چشم میاید و منجر به تفاوت در قیمت بلیط هواپیما میشود. به همین دلیل هنگام خرید بلیط هواپیما به شرکت های ارائه دهنده توجه کنید.

بلیط سیسمتی آبادان به تهران


بلیط سیستمی هواپیما آبادان به تهران است که توسط خود شرکت های هواپیمایی ارائه می شود و به فروش می رسد این بلیط ها از قیمت ثابتی برخوردار هستند حتی اگر ظرفیت پرواز کامل پر نشده باشد و باصندلی های خالی پرواز کنند قیمت بلیط ها را پایین نمی اورند.بلیط های سیستمی دو مزیت دارند یکی این که قابل استرداد هستند یعنی در صورت این که شما بخواهید پرواز خود را کنسل کنید یه مقداری از پول شما رو به عنوان جریمه بر میدارند و بقیه پول شما رو پس میدهند و مزیت دیگر ان این که قیمت این بلیط های برای افراد بزرگ سال و کوچک فرق می کند.اگر با خانواده سفر می کنید قیمت این بلیط ها رو چک کنید.

بلیط چارتر آبادان به تهران


بلیط چارتر آبادان به تهران که توسط اژانس های هواپیمایی از شرکت هایی هواپیمایی خریداری می شود و به فروش می رسد و تعین قیمت این بلیط ها توسط اژانس ها صورت می گیرد و بسته به این که پرواز چه ظرفیتی دارد قیمت ها بالا و پایین می شوند. اشکالی که میشه از بلیط های چارتر گرفت این که این بلیط ها قابل استرداد یا همان کنسلی نیستند یعنی اگر شما پرواز خود را کنسل کنید کل مبلغ شما سوخت می شود و نکته دیگر این ک قیمت این بلیط ها برای همه ای افراد یکسان است.

بلیط چارتر آبادان به تهران

بلیط لحظه آخری آبادان به تهران


بلیط لحظه آخری آبادان به تهران همان بلیط های چارتر هستند در واقع وقتی چند ساعته بیشتر مانده به پرواز نمانده باشد و هنوز صندلی های خالی در پرواز باشد قیمت بلیط ها را اژانس ها تا جای ممکن پایین می اورند که کمتر ضرر کنند که به این نوع بلیط ها لحظه آخری گفته می شود.

بلیط کنسلی آبادان به تهران 

بلیط کنسلی آبادان به تهران که جزو ارزان ترین بلیط های پروازی است که کمتر از 24 ساعته مانده به پرواز معمولا برای خرید موجود هستن. این بلیط ها که توسط چارتر کنند ها به فروش می رسند و دلیل اصلی قیمت پایین این بلیط ها این است که به فروش نرسیده اند و چارتر کنند برای زیان کمتر قیمت را تا جای که ممکن پایین آورده تا بلیط های خود را به فروش برساند. 

برای آگاهی از روش های خرید بلیط کنسلی آبادان به تهران رو این کلمه کلیک کنید و وارد این صفحه از مقاله شوید و روش های خرید این نوع بلیط ها رو یادبگیرید.
فرودگاه آبادان


فرودگاه بین المللی آبادان Abadan Airport، که با نام فرودگاه بین المللی آیت الله جمی نیز شناخته می شود، یکی از قدیمی ترین فرودگاه های ایران است. این فرودگاه بین المللی هم زمان با ملی شدن صنعت نفت در کشور تاسیس شد و نقش بسیار مهمی از گذشته تابحال در عرصه هوایی ایفا کرده است.
فرودگاه آبادان، تاریخچه احداث
فرودگاه آبادان یکی از اولین فرودگاه هایی است که در کشور ساخته شد و نکته جالب توجه آن، مصادف شدن تاسیس فرودگاه با ملی شدن صنعت نفت در کشور است. فرودگاه آبادان در دهه 20 شمسی در استان خوزستان و شهر آبادان ساخته شد و هدف اصلی احداث آن، کمک به صنعت پالایش نفت بود.
فرودگاه آبادان، فرودگاه مهندسین شرکت ملی نفت ایران
همانطور که اشاره کردیم فرودگاه آبادان در راستای افزایش فعالیت های نفتی در شهرهای جنوبی، و ملی شدن صنعت نفت تاسیس شد. همچنین وظیفه احداث و تامین هزینه این فرودگاه نیز توسط شرکت ملی نفت مدیریت شد. فرودگاه آبادان همچنین در زمان خود یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور در عرصه باربری و مسافربری بود.


فرودگاه مهرآباد

تاریخچه و سال تاسیس فرودگاه مهرآباد
منطقه ای که هم اکنون فرودگاه بین المللی مهرآباد در آن قرار دارد، در زمان قاجار روستایی بوده است که مهرآباد (حسین آباد) نام داشته است. بعدها که این منطقه به عنوان مهریه به عصمت الدوله داده شده است، نام مهرآباد برای آن انتخاب شده است.

سال 1296 بود که برای اولین بار، مردم شهر تهران پرواز هواپیمایی را بر فراز شهرشان مشاهده کردند. این زمان برابر بود با اواخر جنگ جهانی دوم. البته علاوه بر اینکه این هواپیما یک هواپیمای روسی بود، بلکه حتی خلبان آن نیز یک روس تبار بود. این هواپیما به صورت قطعات مجزا به تهران منتقل شد و با مونتاژ آن امکان پرواز اولین هواپیما بر فراز تهران فراهم شد. در تهران آن زمان، به هیچ وجه خبری از برج های بلندبالا نبود. به همین دلیل این هواپیما در ارتفاع بسیار کمی پرواز می کرد و به خوبی قابل مشاهده بود.

 

تاریخچه فرودگاه بین المللی مهرآباد

بعد از این ماجرا و به دنبال افزایش استفاده از هواپیما در جنگ جهانی دوم، صنعت هواپیمایی در سراسر جهان پیشرفت چشمگیری یافت. در بهمن ماه سال 1304 اولین هواپیمایی در ایران به وجود آمد. این هواپیمایی آلمانی که یونکرس (Junkers) نام داشت به صورت انحصاری فعالیت می کرد.

22 سال بعد از این ماجرا، ایران گامی بزرگتر به سمت صنعت هوایی کشور برداشت و پس از تاسیس باشگاه خلبانی و وارد کردن 20 عدد هواپیما، سرانجام در سال 1317 فرودگاه بین المللی مهرآباد امروزی تاسیس شد. اما فعالیت ایران در صنعت هوایی متوقف نشد و در سال 1325 تعدادی از خلبان های نیروی هوایی آمریکا به ایران اعزام شدند تا نیروی هوایی ایران توانست سرانجام در سال 1328 در مهرآباد شروع به پرواز کنند. در سال تاسیس فرودگاه مهرآباد هیچکدام از کشورهای حوزه خاورمیانه به جز ایران چنین فرودگاه بزرگی نداشتند.

حرکت رو به جلوی دیگری که صورت گرفت، عضویت ایران در سازمان ایکائو بود که باعث رشد و پیشرفت بیشتر ایران در صنعت هوایی (مسافری و باری) ایران شد. در این زمان فرودگاه بین المللی امام خمینی وجود نداشت و فرودگاه مهرآباد بزرگترین و مهمترین فرودگاه کشور به شمار می رفت. در حال حاضر فرودگاه مهرآباد تنها میزبان پروازهای داخلی و برخی پروازهای زیارتی است و پروازهای دیگر که بیشتر آن ها پروازهای بین المللی هستند، در فرودگاه امام خمینی انجام می پذیرند.

 منبع: تهران بلیط


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.