بلیط چارتر تهران

بلیط چارتر تهران

بلیط چارتر اغلب انتخاب مناسب تری برای روزهای خاص و کم تردد در مسیرهای هوایی می باشد که را به خرید بلیط وسایل نقلیه دیگر، ارجعیت داده است. از این میان تهران بلیط های ارزان قیمت چارتری، سفر بهینه تر و مقرون به صرفه تری را برای مسافران هوایی به همراه دارد. اغلب مردم اکثرا به دنبال خرید ارزان قیمت بلیط با بلیط های چارتر هستند که باید بگوییم این نوع بلیط ها همیشه ارزان نیستند و ما در این مقاله به برسی این موضوع وتفاوت های بلیط چارتر و سیستمی می پردازیم. همین طور بسیاری از مسافران عزیز بلیط های لحظه آخری را با بلیط چارتری اشتباه میگیرند که باید اطلاعات کافی را از تفاوت این دو قبل از خرید بلیط بدانند اگر برای اولین بارتان است که وارد سایت خرید بلیط می شوید و نمی دانید بلیط چارتر به چه بلیطی می گویند و چطور می شود بلیط چارتر تهران خرید؛ خواندن این مطلب را از دست ندهید.

 

بلیط چارتر تهران یعنی چه

چارتر در لغت به معنای اجاره ی در بست است؛ بنابراین بلیط چارتر تهران یعنی بلیطی که اجاره شده می باشد. حالا در این میان کسی که بلیط را چارتر می کند، آژانس های هواپیمایی و کسی که بلیط را اجاره می دهد، خود ایرلاین ها هستند که همه یا تعدادی از صندلی های هواپیمای خود را در برخی مسیرهای درخواستی، به آژانس های هواپیمایی اجاره می دهند. حال اگر به عنوان مثال مسافر را از خود این ایرلاین خریداری کرده باشد، اصطلاح بلیط سیستمی به این بلیط تعلق می گیرد. حال به خوبی می دانید که وقتی در سایت با بلیط چارتر تهران و سیستمی روبه رو می شوید، منظور چه نوع بلیط هایی است. پس حواستان باشد که اگر بلیط چارتر می خرید، طرف حساب شما دیگر ایرلاین نیست بلکه آژانس های هواپیمایی که بلیط را از آن ها خریداری کرده اید هستند و سود و ضرر حاصل از فروش بلیط متوجه خود آنان است، بنابراین قوانینی مربوط به این بلیط ها وضع شده که باعث تفاوت بلیط چارتر و بلیط های سیستمی شده است، مثل قابلیت استرداد، تغییر تاریخ، نرخ بلیط کودکان و ...

بلیط چارتر تهران ارزان می شود می شود؟

فکر نکنید که آژانس هایی هواپیمایی در سراسر طول سال، صندلی های هواپیما را چارتر می کنند. آژانس ها با در نظر گرفتن رونق بیشتر برای فروش بلیط ها، تنها در بعضی زمان ها و برای مسیرهای پرتردد، صندلی های هواپیما را چارتر می کنند و بلیط ها را با قیمت بالایی به فروش می رسانند؛ حالا در این میان روزهایی هم هست که تقاضا برای و هواپیما به شدت پایین می آید که باعث می شود تمام بلیط چارتر به فروش نرود؛ بنابراین آژانس ها با تخفیف ویژه ای که به بلیط چارتر می دهند با ایجاد یک سفر هوایی ارزان قیمت، مسافران را برای خرید بلیط تشویق می کنند؛ جالب است بدانید که مسافران زیادی منتظر این لحظه و خرید بلیط ارزان چارتری هستند. همین امر سبب شده که بلیط های چارتر فقط در مسیرهای محدود تری به فروش می رسند و برای بعضی از مسیرهای پروازی در دسترس نباشند.

 

بلیط چارتر تهران و بلیط سیستمی تهران چه تفاوت هایی دارند؟

بلیط چارتر تهران ارزان، همانطور که گفتیم از طرف آژانس ها فروخته می شود؛ بنابراین آن ها می توانند طبق در نظر گرفتن شرایط فروش و سود و زیان خود، شرایطی را برای بلیط چارتر، وضع کنند که این در آژانس های چارتر کننده، تقریباً یکسان است. یکی از وجه تمایزات بلیط های چارتر نسبت به بلیط سیستمی این است که شما در صورت کنسل شدن سفرتان، نمی توانید بلیط  پرواز را پس بدهید و هزینه ی بلیط شما سوخت می شود؛ حتی نمی توانید  تاریخ پرواز را تغییر دهید یا بلیط خود را به دیگران انتقال دهید. از تفاوت های دیگر بلیط چارتر با سیستمی، هزینه ی بلیط برای سنین مختلف است. در صورتی که شما در بلیط های سیستمی می توانید برای کودکان 2-12 سال خود بلیط نیم بها بخرید، در بلیط چارتر باید هزینه ی کاملی پرداخت کنید. مهم ترین مزیت بلیط چارتر که باعث شده، هواداران زیادی پیدا کند، قابلیت تغییر نرخ بلیط در زمان های مختلف است؛ یعنی در صورتیکه بلیط های سیستمی در روزهای مختلف سال با قیمت تقریبا ثابتی به فروش می رسند؛ بلیط چارتر شما را با قیمت های استثنائی و تخفیف های ویژه، سوپرایز می کند.

 

زمان ایده آل برای خرید اینترنتی بلیط چارتر هواپیما:

بلیط های لحظه آخری هواپیما  بلیط هایی هستن که به ناچار قیمتشان کاهش پیدا می کند تا فقط هواپیما مجبور به پرواز با صندلی های خالی نشود! چه زمانی بلیط چارتر ارزان می توان خرید؟ وقتی که تقاضای مردم برای سفر کردن کمتر و کمتر شده باشد، مثل دوران بعد از تعطیلات نوروزی و به طور کلی زمان هایی که مسافرها تازه از سفر برگشته اند، یا اواخر اسفند که همه مشغول برنامه ریزی سفر نوروزی خود و دنبال خرید برای عید هستند کسی به سفر کردن فکر هم نمیکند! در کل همه ی زمان هایی که اکثر مردم درگیر مشغله های زندگی خود هستند و برنامه ای برای سفر ندارند می توانید بلیط چارتر ارزان تری پیدا کنید، زیرا کم شدن تقاضای سفرهمیشه باعث ارزان شدن قیمت بلیط های چارتر میگردد.

نحوه ی خرید بلیط چارتر ارزان قیمت

برای اینکه بتوانید به بلیط چارتر ارزان قیمت دست پیدا کنید، باید پرواز هایی را که می خواهید مدام چک کنید تا اگر شامل تخفیف شد ، شما اولین کسی باشید که بلیط های ارزان را می خرد. چک کردن پروازهای لحظه آخری هم می تواند شما را به گزینه ی خرید ارزان بلیط چارتر نزدیک تر کند. اگر زمان سفر یا تخفیف 50 درصدی بلیط چارتر را برای سفرتان در نظر ندارید، و اصرار دارید در زمان پیک سفر، بلیط پرواز بخرید، بلیط هایی که به طور معمول در وسط هفته، فروخته می شوند کاهش 20 درصدی در هزینه ی بلیط را به همراه دارد

 

تهران بلیط چارتر ارزان نوعی از بلیط های پروازی است که اکثر توسط آژانس های مسافرتی به فروش می رسد. در واقع این آژانس های هواپیمایی در طی مذاکره با شرکت های هواپیمایی بخشی از ظرفیت آنها را برای خود کرایه می کنند و خود مسئولیت فروش آن ها بر عهد می گیرند.

در این روش شرکت هواپیمایی، چارتر دهند و به آژانس مسافرتی چارتر کننده می گویند. کسانی که قصد مسافرت و خرید بلیط تهران بلیط چارتر ارزان را دارند باید به آژانس مسافرتی مراجع نمایید. وقتی آژانس های چارتر کنند بلیط ها را اجاره می کنند مسئولیت قیمت گذاری تهران بلیط چارتر ارزان نیز بر عهده همین آژانس ها می باشد و شرکت هواپیمایی مربوط دخالتی در این مورد ندارد. به همین دلیل قیمت بلیط چارتر پایداری ندارد و متناسب با درخواست مسافران برای بلیط قیمت این پرواز بالا و پایین می کند.

نکته ای که در مورد تغییر قیمت تهران بلیط چارتر ارزان وجود دارد آن است که به طور کلی هرچه بیشتر به زمان پرواز نزدیک تر می شویم بهای تهران بلیط چارتر ارزان ارزان تر می شود تا زود تر به فروش برسد. دلیل این موضوع آن است که چارتر کنند بیم آن را دارد که ممکن است همه ظرفیت اجاره شده پر نشود اما در صورتی که احساس کند تقاضا برای بلیط زیاد است قیمت بلیط های پرواز را افزایش می دهند تا سود بیشتر را از بلیط های اجاره کرده ببرند.

نرخ بلیط چارتر شیراز به کیش در زمانی های شرایط آب و هوایی چندان مساعد نیست یا زمان های کم سفر معمولا پایین می آید.

تهران بلیط چارتر ارزان قیمت

همان طور که بیان شد قیمت بلیط چارتر متغیر است و این نفع مسافر است که بتواند بلیط پرواز خود را با قیمت مناسب پیدا کند. برای این منظور کافی است مدتی نوسان قیمت بلیط هار را برسی کنید تا بتوانید بهترین قیمت را در زمان مناسب پیدا نمایید. اگر کمی تجربه در این زمینه داشته باشید می توانید خودتان پیش بینی کنید که بلیط چارتر چه زمان های قیمت این بلیط ها بالا و پایین می کند.

در زمان های که مردم معمولا درگیر مشغله های خود هستند بلیط چارتر با کاهش قیمت محسوسی روبه رو می شود. یکی از این ایام اسفند ماه هر سال است که مشغول امور خانه و خرید عید هستند و بهترین زمان برای مسافرت محسوب می شود، اگر بتوانید طوری برنامه ریزی کنید که

 

نکات خرید بلیط تهران بلیط چارتر ارزان

 هستید و می‌خواهید بلیط پرواز چارتر بخرید، پس از اینکه لیست بلیط‌های چارتر برای شما نمایش داده شد، اگر بلیط ارزانی یافتید بی‌معطلی بلیط را بخرید زیرا بلیط‌های ارزان مشتری زیاد دارند و سریع فروخته می‌شوند.
2. چنانچه بلیط ارزان پیدا نکردید، اگر محدودیتی در تاریخ سفر ندارید می‌توانید کمی انعطاف نشان دهید و روزهای قبل یا بعد تاریخ مورد نظرتان را بگردید.
3. ، نوع دیگری از بلیط چارتر هواپیما است؛ این بلیط در زمان بسیار نزدیک به پرواز، ارزان‌تر از وقت معمول فروخته می‌شود. به خاطر داشته باشید بلیط لحظه آخری ارزان را در فصل کم‌سفر و خلوت می‌یابید؛ در زمان‌های پرسفر هر چه به زمان پرواز نزدیکتر شویم، بلیط‌ هواپیما افزایش قیمت دارد. اگر می‌خواهید بلیط لحظه آخری هواپیما بخرید، هر زمانی باید آماده سفر باشید، زیرا ممکن است به طور غیرمنتظره با یک بلیط لحظه آخری ارزان مواجه شوید.
4. اگر می‌خواهید برای سفرتان بلیط چارتر هواپیما بخرید، و در صورتی که بلیط مسیر رفت را با قیمت ارزان یافتید، پیش از خرید، چک کنید که بلیط برگشت هم با قیمتی منطقی وجود داشته باشد. بسیار دیده شده که افراد بلیط رفت را بسیار ارزان خریده‌اند اما در مقصد و برای برگشت مجبور شده‌اند بلیط‌های گران‌تر از حد معمول بخرند

انتخاب وسیله سفر

اگر بخواهیم به مقایسه قیمت سه نوع پر طرفدار از وسایل تردد یعنی خودرو، قطار و هواپیما بپردازیم به نکته قابل توجهی می رسیم. در دو نوع از این وسیله ها یعنی خودرو و قطار معمولا قیمت بلیط ها چندان تفاوتی با هم ندارند و زمان انتقال مسافر هم به دلیل زمینی بودن آنها معمولا یکسان است. اما در هواپیما هم قیمت بلیط تفاوت زیادی با خودرو و قطار دارد هم زمان انتقال مسافر بسیار متفاوت است. اما سوال اینجاست چه مسئله ای باعث می شود که هواپیما را به عنوان وسیله حمل و نقل انتخاب کنیم و در نتیجه به دنبال بلیط ارزان هواپیما باشیم؟ درست است، زمان! اما آیا زمان آنقدر ارزش دارد که بخواهیم این گزینه را برای حمل و نقل انتخاب نماییم؟ در بسیاری از مواقع باید گفت بله زمان آنقدر ارزش دارد که بتواند بر قیمت بلیط هواپیما غلبه نماید. حال با این شرایط اگر بلیت هواپیما ارزان هم موجود باشد چه دلیلی وجود دارد که هواپیما را به عنوان وسیله حمل و نقل در اولویت قرار ندهیم؟ اگر این اتفاق بیفتد و بتوانیم بلیط ارزان هواپیما یا پرواز ارزان قیمت مورد نظر را پیدا کنیم هم در زمان صرفه جویی شده است هم در سرمایه که می تواند یک مسافرت موفق و خوب را رقم بزند

  دیگری است بیشتر بستگی به شرایط زمانی دارد و این شرایط زمانی است تعیین می کند که چه نوع بلیطی ارزانتر از دیگری باشد. اگر در زمانی به سر می بریم که مسافرتهای زیادی انجام می شود مثل برخی تعطیلات یا مناسبتهای خاص، بلیط ارزان هواپیما در مورد بلیط چارتر و سیستمی فرقی نمی کند اما در زمان هایی که تردد مسافر زیاد نیست بلیط هواپیمای ارزان در مورد بلیط های چارتری جلب توجه بیشتری می نماید.

این موضوع به این دلیل است که چارتر کننده ها می کوشند در مواقع کم سفر، بهای صندلی های خود را کاهش دهند تا هواپیما پر شود و صندلی خالی نماند. آنها اقدام به عرضه بلیط ارزان هواپیما می نمایند و به خصوص در زمانی که ساعات نزدیکی به پرواز هواپیما مانده است نرخ بلیط ها را به شدت کاهش می دهند. کاری که شما باید بکنید آن است که مدام و البته در فواصل زمانی مناسب قیمت بلیط ها را چک نمائید و چنانچه بلیط هواپیما چارتر ارزان قیمت مورد نظر خود را یافتید به سرعت آن را شکار کنید! انجام این عملیات به منظور یافتن پرواز ارزان داخلی یا خارجی چندان دشوار نیست فقط نیاز به کمی صبر، حوصله و دقت دارد.

  


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.