بلیط چارتر دقیقه 90

اگر دنبال خرید بلیط چارتر دقیقه 90 بوده باشید حتما به واژه بلیط چارتر برخورد کرده اید. خیلی از افرادی که قصد مسافرت دارند هنگام تهیه بلیط هواپیما دنبال قیمت بلیط چارتری هواپیما می گردند اما بهتر است قبل از هرگونه اقدام، مقداری در مورد مفهموم کلمه چارتر و سپس بلیط چارتر و بلیط پرواز چارتر اطلاعات کسب نماییم.

بلیط چارتر دقیقه 90
واژه چارتر(charter) به معنی دربست کرایه دادن و اجاره دادن است. در واقع چارتر به خدمتی گفته می شود که در طی آن، بخشی از اتاقهای یک هتل، صندلی های یک هواپیما، قطار، اتوبوس و ... و در برخی موارد تمامی آنها، به صورت یکجا اجاره داده شده می شود و شرکت اجاره کننده از طریق کانالهای خود اقدام به فروش آنها مینماید. در واقع چارتر کردن به معنی خرید یا اجاره عمده است اما نکته قابل توجه آن است که وقتی این اقدام انجام می شود در کل مبلغ ارزانتری نسبت به زمانی که قرار است به ازای هر واحد مبلغی پرداخت شود جابجا می شود. همانطور که متوجه شدید واژه چارتر تنها در بلیط های هواپیما خلاصه نمی شود و در بسیاری از خدمات مفهوم دارد یعنی ما تنها چارتر بلیط هواپیما نداریم اما از آنجا که موضوع اصلی این مقاله سفرهای هوایی، بلیط چارتر هواپیما و پروازهای چارتری است به صورت دقیق تر فقط راجع به چارتر در هواپیما صحبت می کنیم.
پس از مشخص شدن واژه چارتر، سوالی که پیش می آید کاربرد آن در پروازهای هوایی است. چارتر در چند شاخه در پروازهای هوایی کاربرد دارد که در ادامه به شرح هریک از آنها می پردازیم.

خرید بلیط چارتر هواپیما دقیقه 90

برای خرید بلیط چارتر دقیقه 90 هواپیما و پروازهای چارتری می توانید از فرم بالای همین صفحه استفاده نمایید. بلیط چارتری هواپیما نوعی از بلیط های پروازهای هواپیمایی است که غالباً توسط دفاتر خدمات مسافرتی (آژانسهای مسافرتی) به فروش می رسد. در واقع این دفاتر طی مذاکره با شرکتهای هواپیمایی بخشی از ظرفیت آنها را برای خود کرایه می نمایند و خود مسئول فروش آن ظرفیت می شوند. در این روش به آن شرکت هواپیمایی، چارتر دهنده و به آن دفتر خدمات مسافرتی چارتر کننده می گویند. کسانی که قصد مسافرت و خرید بلیط چارتر هواپیما رادارند باید به چارتر کننده آن(دفتر خدمات مسافرتی) مراجعه نمایند. شایان ذکر است مسئولیت قیمت گذاری نیز بر عهده چارتر کننده است و چارتر دهنده وظیفه ای در این خصوص ندارد. اگر قرارداد چارتر بین یک چارتر دهنده و یک چارتر کننده انجام شود مسئولیت فروش کامل ظرفیت چارتر شده و ریسک آن که در اینجا منظور صندلی های هواپیما است نیز بر عهده چارتر کننده است. به عبارت دیگر در صورتی که چارتر کننده (دفتر خدمات مسافرتی) نتواند همه ظرفیتی را که اجاره نموده است، استفاده کند یا به فروش برساند چارتر دهنده (شرکت هواپیمایی) تعهدی ندارد و او مبلغ اجاره منعقد شده را دریافت خواهد نمود. به همین دلیل، نرخ بلیط چارتر ثابت نیست و در مقاطع مختلف زمانی دارای نوسان می شود چراکه چارتر کننده سعی دارد با کاهش یا افزایش بلیط هواپیما در لحظات مختلف از یکسو تمام صندلی هایی را که از ایرلاین اجاره نموده به فروش برساند و از سوی دیگر، از عواید اقتصادی مناسبی بهره مند شود.
نکته ای که در مورد تغییرات قیمت بلیط هواپیما چارتر وجود دارد آن است که به طور کلی هرچه بیشتر به زمان پرواز نزدیک می شویم بهای بلیط چارتر ارزان می شود تا زودتر به فروش برسد. دلیل این موضوع آن است که چارترکننده بیم آن دارد که ممکن است همه ظرفیت اجاره شده پر نشود اما در صورتی که احساس کند تقاضا برای آن بلیط چارتر و پروازهای چارتری زیاد است و در واقع مسافرت زیادی قرار است در آن زمان انجام شود ممکن است قیمت بلیط خود را افزایش دهد. این اتفاق یعنی افزایش و کاهش قیمت بلیط هواپیما چارتر، به کررات در سال اتفاق می افتد. مثلا در زمانی مثل عید نوروز یا فصل تابستان یا برخی مناسبتهای مذهبی، ملی و یا تعطیلات خاص تقاضا برای سفر زیاد است و نرخ بلیط چارتر افزایش می یابد اما در برخی زمانهای دیگر مثل در شرایط بدی آب و هوا که سفر کمتر انجام می شود قیمت بلیط چارتر کاهش می یابد.


نکته قابل توجه دیگر در مورد بلیط چارتر و پروازهای چارتری آن است که برخی مسیرها مثل مشهد، کیش، استانبول، دبی و ... همیشه با استقبال مسافران مواجه هستند و در مقاطع زمان بلندتری مثلاً در تمام طول سال در اجاره چارتر کننده ها هستند و همه بلیط های آنها چارتری است. اغلب در مسیرهای پرتردد، بلیط های چارتری برای شرکتهای هواپیمایی نیز مناسب است به این ترتیب ایرلاینها می توانند حداکثر ظرفیت خود را با قیمت مناسب به چارتر کننده کرایه دهند تا دیگر دغدغه ای در مورد فروش جزئی آن نداشته باشند. گاه پیش می آید که چند دفتر خدمات مسافرتی با هم یکی می شوند و نماینده آنها، طرف قرارداد با شرکت هواپیمایی می شود در این صورت آنها ظرفیتی را که از شرکت هواپیمایی اخذ نموده اند در داخل بین خود تقسیم و خرد می نمایند.

خصوصیات بلیط چارتر دقیقه 90

همانطور که عنوان شد قیمت بلیط چارتر متغیر است و این به نفع مسافر است که بتواند بلیط چارتر دقیقه 90 مورد نظر خود را با قیمت مناسب پیدا و اقدام به خرید بلیط هواپیما چارتری نماید. برای این منظور کافیست مدتی نوسان قیمت بلیط ها را رصد نمایید تا بتوانید بهترین قیمت را در زمان مناسب پیدا نمایید. اگر مدتی به این امر مبادرت ورزید یا از تجربه افراد آگاه استفاده نمایید حتی می توانید پیش بینی نمایید که در چه زمانی قیمت بلیط چارتر کاهش می یابد. باید گفت معمولاً در زمانهایی که عموم مردم درگیر مشغله های خود هستند بلیت هواپیما چارتر با کاهش محسوسی روبرو می شود. یکی از این ایام اسفند ماه هر سال است که همه مشغول امور خانه و خرید عید هستند و بهترین زمان برای مسافرت محسوب می شود. مثلاً اگر بتوانید از قبل طوری برنامه ریزی نمایید که در این ماه وقت آزاد پیدا کنید می توانید بلیط چارتر با قیمت مناسبی برای جزیره کیش پیدا کنید و از آرامش و خلوتی آنجا در آن وقت سال لذت هم ببرید. همین شرایط ممکن است درست بعد از تعطیلات عید نوروز که همه از مسافرت برگشته اند نیز به وجود بیاید. این یک ویژگی مطلوب بلیط هواپیمای چارتر است که در زمانهای کم سفر، قیمت بلیط آنها کاهش می یابد و در این زمان هرچه به زمان پرواز نزدیکتر بشویم این کاهش بیشتر هم می شود. اصطلاح بلیط لحظه آخری هم به همین جریان گفته می شود. کافیست یک ساک آماده مسافرت داشته باشید و قیمت بلیط چارتر در لحظات نزدیک به پرواز را چک نمایید و هر وقت قیمت بلیط با کاهش خوبی روبرو شد بلافاصله نسبت به خرید بلیط هواپیما ارزان چارتر اقدام نموده و مسافرت خود را انجام دهید.
ارزان شدن نرخ بلیط هواپیما و انجام مسافرت توسط شما یک معامله برد – برد است چراکه چارتر کننده توانسته صندلی خود را بفروشد و شما هم توانسته اید با قیمت مناسب خرید بلیط چارتر خود را انجام داده و به مسافرت بروید. در گذشته آژانسهای مسافرتی از شیوه های دیگری مانند پیامک، ایمیل و ... مسافران را از وجود بلیط های چارتر ارزان قیمت آگاه می کردند اما امروزه با به وجود آمدن سایتهای مختلف فروش بلیط هواپیما چارتر مثل می توانید خودتان به طور آزاد در جریان کلیه بلیط ها و قیمتها قرار بگیرید، آنها را مقایسه نموده و در نهایت بلیط مورد نظر خود را خریداری نمایید.
شایان ذکر است در فصول سفر اغلب قیمت بلیط چارتر با قیمت بلیط سیستمی تفاوت چندانی ندارد. چون در این شرایط به اندازه کافی درخواست برای سفر وجود دارد و چارتر کننده معمولا لزومی برای پایین آوردن نرخ بلیط هواپیما چارتر نمی بیند. در این شرایط ممکن است حتی بهای بلیط چارتر گران تر از بلیط سیستمی هم بشود. در صورتیکه نرخ بلیط چارتر با بلیط سیستمی برابر بود بهتر است بلیط سیستمی تهیه نمایید. علت آن برخی معایب در بلیط هواپیما چارتر است که در صورت برابری نرخ توصیه به تهیه بلیط سیستمی می شود. در ادامه این مقاله برخی از این معایب خواهد آمد.
امکان لغو، انصراف، استرداد و تغییر زمان بلیط سیستمی آسان تر از بلیط چارتر دقیقه 90 است. معمولا هنگام لغو بلیط هواپیما چارتر جریمه زیادی به آن تعلق می گیرد و درصد قابل توجهی از مبلغ اصلی به شما برگردانده نمی شود. در برخی شرایط ممکن است بلیط اصلاً قابل لغو نباشد و هیچ هزینه ای بابت انصراف به شما برنگرد. همچنین در بلیط های چارتری، چنانچه همراه خود کودک (2 تا 12) سال داشته باشید، بلیط سیستمی نرخ کمتر و مخصوص به این سن را خواهد داشت اما در رزرو بلیط هواپیما چارتر نرخ بلیط برای این محدوده سنی مطابق نرخ بلیط بزرگسال محاسبه خواهد شد. در بلیط چارتر تنها برای افراد زیر دو سال که به آنها نوزاد اطلاق می شود قیمت بلیط تفاوت دارد.

بلیط چارتر ارزان دقیقه 90

برای بسیاری از ما واژه چارتر به معنای ارزانترین بلیط هواپیماست در حالی که بلیط هواپیما چارتر لزوما و همیشه ارزانترین بلیط هواپیما موجود نیست. در واقع خرید بلیط ارزان چارتر لم مخصوص به خود را دارد و نیازمند زمانبندی و دقت مناسب است. با همه اینها آنچه مسلم است این است که خرید بلیط چارتری به نفع مسافر است. چرا که قیمت بلیط چارتر متغیر می باشد و این نوسان شرایطی را مهیا می سازد که مسافر بتواند راحت تر به بلیط چارتر ارزان و مورد نظر خود دست یابد.

پرواز چارتر دقیقه 90

پرواز چارتری به پروازی گفته می شود که تمام یا بخشی از صندلی های هواپیما توسط چارتر کننده (دفتر خدمات مسافرتی) اجاره شده باشد. پرواز چارتر گاهی بنا به سفارش چارتر کننده در برخی مسیرها برقرار می شود ولی در هر صورت بلیط آن توسط چارتر کننده که اینجا آژانس مسافرتی است به فروش می رسد. در صورتیکه چارتر کننده یک آژانس مسافرتی باشد، پرواز چارتر معمولاً در مسیرهای پرتردد انجام می شود چراکه چارتر کننده تقریبا مطمئن است می تواند بلیط آن مسیرها را به فروش برساند و شرکت هواپیمایی هم درگیر مسائل خرده فروشی نمی شود.
در پرواز چارتر، تنها عملیات فروش بلیط توسط چارتر کننده صورت می گیرد اما سایر مسائل پروازی مثل حمل و نقل، باربری، تاخیر، لغو پرواز، بروز حوادث غیر مترقبه برای مسافرین و هواپیما و... بر عهده شرکت هواپیمایی است و آژانس فروشنده بلیط مسئولیتی در این خصوص نداشته و پاسخگو نخواهد بود.
پرواز های چارتری به انواع مختلف تقسیم می شوند که به شرح ذیل است:

چارتر کامل (Full Charter): اجاره کامل کلیه ظرفیت صندلی های یک هواپیما برای مقطع زمانی مشخص توسط چارتر کننده.

اجاره صندلی (Seat Charter): اجاره تعداد محدودی از صندلی های یک هواپیما توسط چارتر کننده برای یک دوره زمانی خاص. خود این نوع پرواز چارتری به سه مدل، سیت چارتر به صورت شناور (اجاره شناور صندلی)، سیت چارتر بک تو بک (Back To Back) (اجاره صندلی رفت و برگشت)، سیت چارتر به صورت مشخص (Block Seat) (اجاره صندلی های مشخص شده) تقسیم می شود.

هواپیمای چارتر دقیقه 90

مفهوم هواپیمای چارتر با پرواز یا بلیت چارتری اندکی متفاوت است و نباید با آن اشتباه گرفته شود. منظور از هواپیمای چارتر هواپیماهایی با ابعاد کوچکتر هستند که کمتر از 10 نفر مسافر را جابجا می کنند. این هواپیماها با دارا بودن فضای خصوصی و لوکس، معمولا از جانب شخصیتهای مختلف تجاری و سیاسی و ... جهت تسهیل و تسریع در روند پرواز اجاره می شوند.

بلیط چارتر مشهد دقیقه 90

همانطور که می دانید بلیط چارتر مشهد دقیقه 90 یکی از پر فروش ترین بلیط های هواپیما در پروازهای داخلی می باشد. از این رو بدیهی است که این حجم از تقاضا موجب گردد تا خرید بلیط چارتر مشهد در تعطیلات و سایر سیزن های سفر با کمی دشواری صورت پذیرد. موضوعی که سبب شده است تا بسیاری از فعالان حوزه گردشگری، سامانه های خرید آنلاین بلیط هواپیما را در هر شرایط زمانی و مکانی برای خرید بلیط چارتر مشهد پیشنهاد کنند.

بلیط چارتر کیش دقیقه 90

از نظر بسیاری از گردشگران بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر کیش دقیقه 90، اوایل دی ماه تا اواخر اردیبهشت ماه است. آب و هوای این جزیره در این ایام به قدری لطیف و فرح بخش است که هر مسافر خوش ذوقی را ترغیب به خرید یک بلیط چارتر کیش می کند.
برای رزرو بلیط چارتر کیش می توانید پس از انتخاب مسیر و تکمیل فیلدهای "تاریخ سفر" و "تعداد مسافران" خریدی مناسب و مقرون بصرفه را تجربه نمایید.

بلیط چارتر استانبول دقیقه 90

بر اساس آمارها استانبول از جمله محبوبترین مقاصد گردشگری ایرانیان است از این رو اطلاع از قیمت بلیط چارتر استانبول برای بسیاری از مسافران پروازهای بین المللی حائز اهمیت است. لذا اگر به دنبال خریدی ارزان و مقرون بصرفه برای سفرهای خارجی خود هستید، رزرو بلیط چارتر استانبول در پائیز و زمستان را از یاد نبرید.
همچنین برای اطلاع از آخرین تغییرات نرخی بلیط چارتر استانبول دقیقه 90 می توانید به سامانه جامع خرید مراجعه نمایید.

بلیط چارتر دقیقه 90 تهران بلیط

برای خرید بلیط چارتر هواپیما دقیقه 90 تهران بلیط با تمام ویژگی هایی که در این مقاله ذکر شده است، می توانید از فرم بالای همین صفحه استفاده نمایید. بلیط چارتر دقیقه 90 در تهران بلیط با پوشش همه انواع بلیط چارتر و سیستمی مجموعه کاملی از بلیط های هواپیماهای مسافربری کشور را فراهم نموده است. شما می توانید به راحتی با جستجو در مسیر مورد نظر، به انواع مختلفی از بلیط های چارتری و سیستمی دسترسی پیدا کنید و در میان آنها بلیط مورد نظر را انتخاب کنید. بلیط های چارتری و سیستمی و مشخصات دیگری از هرکدام مانند شرکت هواپیمایی، نام هواپیما و ... را به تفکیک و به وضوح برای شما نمایش می دهد تا بتوانید براحتی برای خرید بلیط چارتر هواپیما مورد نظر اقدام نمایید.
نکته قابل توجه در سایت آن است که بلیط های نمایش داده شده تنها مربوط به چارترکننده های معتبر است و جای هیچگونه نگرانی برای خرید آنها نیست. شما می توانید با چند کلیک ساده، بلیط مورد نظر را خرید و پس از دقایقی آن را در ایمیل خود دریافت نموده و به همین سادگی از خرید و سفر خود لذت ببرید!

بلیط چارتر دقیقه 90 خود را چگونه کنسل کنم؟

برای کنسل کردن بلیط های چارتری قبل از هر کاری با همکاران ما در تماس بگیرید و با اعلام کد خریدتان درصد کنسلی بلیط چارتر خود را جویا شوید. سپس در مدت زمان تعیین شده توسط کارشناسان، به پنل خود مراجعه کرده و از قسمت داشبورد، لیست بلیط های هواپیما را انتخاب و در خرید مورد نظر خود روی گزینه «درخواست کنسلی» کلیک نمایید و باقی مراحل را طبق مقررات طی کنید. برای اطلاع بیشتر در این خصوص به صفحه " راهنمای استرداد بلیط هواپیما " مراجعه نمایید.

آیا پس از خرید بلیط چارتر می توانم نام مسافر را تغییر دهم؟

بلیط چارتر دقیقه 90 ارزان

چارتر"charter " در لغت به معنی دربست و یک جا کرایه کردن است. در واقع چارتر به شرایطی گفته می شود که در آن بخشی از صندلی های یک هواپیما، قطار، اتوبوس و یا حتی اتاق های یک هتل به صورت یک جا اجاره داده می شود. پس در اینجا متوجه می شویم که بلیط های چارتری فقط مخصوص بلیط هواپیما نیست و در موارد مختلف کاربرد دارد. اما ما در اینجا با مبحث بلیط هواپیما چارتر (بلیت چارتری) سرو کار داریم.

زمانی که می خواهیم بلیط هواپیمایی چارتر دقیقه 90 تهیه کنیم در واقع مبلغ کمتری را نسبت به زمان های دیگر پرداخت می کنیم. درست مثل خرید عمده و خرید جزیی یک کالا؛ در خرید عمده شما مبلغ کمتری را نسبت به خرید خرد پرداخت می کنید، به این ترتیب سود بیشتری هم نصیبتان می شود. در بلیط چارتر هواپیما (بلیت چارتر هواپیما) هم سود بیشتری نصیب شما و هم نصیب فروشنده بلیط خواهد شد و در مجموع در هزینه ها صرفه جویی می شود. پس اگر کمی باهوش و دقیق باشید می توانید یک بلیط هواپیما چارتری برای خود خریداری کنید و سفرتان را آغاز نمایید.

 

اکنون که با مفهوم لغوی واژه چارتر آشنا شدید به معرفی کاربردهای آن در پروازهای هواپیمایی که همان بلیط های چارتری هواپیما هستند، می پردازیم:

بلیط هوایی چارتر نوعی از بلیط پروازهای هواپیمایی است که توسط آژانس های مسافرتی به فروش می رسد؛ به این ترتیب که معامله ای بین شرکت های هواپیمایی و دفاتر فروش بلیط صورت می پذیرد. شرکت های هواپیمایی بخشی از ظرفیت خود را به این دفاتر اجاره می دهند و مسئولیت فروش هم به عهده همین آژانس های مسافرتی است. در فروش بلیط هوایی چارتری به شرکت های هواپیمایی (ایرلاین ها) که تمام یا بخشی از صندلی های پروازش را اجاره می دهد "چارتر دهنده" و به آژانس مسافرتی که این صندلی ها را اجاره می کند "چارتر کننده" می گویند.

بلیط تهران


خرید بلیط چارتر هواپیما دقیقه 90

حال اگر شما قصد خرید بلیط چارتر هواپیما را دارید نمی توانید آن را مستقیم از شرکت های هواپیمایی تهیه نمایید بلکه باید به آژانس های مسافرتی که چارتر کننده هستند مراجعه کنید. بد نیست این نکته را هم بدانید که بهای بلیط هواپیما چارتر را همین آژانس های مسافرتی تعیین می کنند؛ زیرا که مسئولیت کامل فروش بلیط چارتر هواپیما برعهده آنهاست. به این ترتیب اگر چارتر کننده موفق به فروش همه ظرفیتی که اجاره کرده است نشود شرکت های هواپیمایی یا چارتر دهنده هیچ گونه تعهدی نسبت به این امر ندارند و تمام اجاره خود را به طور کامل دریافت می کنند. شاید دلیل این که نرخ بلیط چارتری هواپیما (بلیت چارتری هواپیما) ثابت نیست همین موضوع باشد که آژانس ها بسته به شرایط موجود و در خواست مسافران قیمت ها را دچار نوسان می کنند تا بتوانند تمام ظرفیت پروازهای چارتری خود را به فروش برسانند.

نکته قابل توجه این است که معمولا هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم قیمت بلیط چارتر هواپیما ارزان تر می شود. زیرا این ترس در آژانس های مسافرتی که چارتر کننده هستند وجود دارد که نتوانند تمام بلیط های اجاره ای خود را به طور کامل به فروش برسانند؛ برای همین قیمت بلیط هواپیمایی چارتر را کاهش می دهند. اما عکس این موضوع هم وجود دارد و آن زمانی است که تقاضا برای خرید بلیط چارتری هواپیما زیاد است. معمولا در زمان عید نوروز یا تعطیلات تابستانی و یا مناسبت های مذهبی و ملی که تعداد مسافران رو به افزایش است قیمت بلیط های چارتری هم افزایش پیدا می کند.

البته در پروازهای برخی مسیرهای پر تردد داخلی مثل تهران- کیش یا تهران - مشهد و یا پرواز های خارجی مثل تهران- دوبی یا تهران - استانبول که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما چارتری زیاد است معمولا بلیط آن ها به صورت سالانه توسط آژانس های مسافرتی خریداری می شود و شما می توانید خرید بلیط چارتر دقیقه 90 هواپیما خود را با ارزان ترین قیمت انجام دهید. البته این شرایط در برخی مواقع سال مثل عید نوروز که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما چارتر زیاد است ممکن است وجود نداشته باشد و حتی بلیط ها گران تر از حد معمول خود به فروش برسند. لازم به ذکر است که فرقی ندارد شما به دنبال خرید پرواز داخلی چارتر باشید یا پرواز خارجی چارتر، در هر صورت دانستن این نکات برای سفرهای شما ضروری است.

ویژگی های بلیط هواپیما چارتر دقیقه 90

بزرگترین ویژگی بلیط چارتری دقیقه 90 هواپیما متغیر بودن قیمت آنهاست. این مزیت به نفع مسافرانی است که بلیط هواپیما چارتر ارزان را تهیه می کنند، چرا که آنها می توانند با کمی جستجو، صرف وقت و استفاده از مشاوره افرادی که در این زمینه خبره هستند از زمان کاهش قیمت های بلیت چارتر هواپیما (بلیت چارتری هواپیما) آگاهی پیدا کنند و ارزان ترین بلیط چارتری را برای خود خریداری نمایند. اگر مدتی وقت خود را در این راه صرف کنید از زمان های کاهش قیمت بلیط هواپیما چارتر آگاه شوید، می تواننید پیش بینی کنید که چه زمانی می توان مبادرت به خرید بلیط ارزان و یا بلیط هواپیما چارتری نمود.

در اغلب اوقات آژانس های مسافرتی تلاش می کنند برای آن که متحمل ضرر نشوند بلیط چارتر پرواز های خود را با سود کم و با روش های مختلف تبلیغاتی و اطلاع رسانی های گوناگون به فروش برسانند. در این مواقع است که شرایط ایده آل خرید بلیط هواپیما چارتر شما فراهم می شود. مثلا در مواقعی از سال مانند اسفند ماه که مردم بیشتر درگیر کارهای مربوط به عید نوروز و امور مرتبط با خانه داری هستند شما می توانید با یک جستجوی ساده وسریع و سر زدن به سایت های فروش بلیط هواپیما از اقدام به خرید بلیط چارتری هواپیما از جمله بلیط هواپیما چارتر تهران – کیش نمایید و روزهای خوش پایان سال را به همراه خانواده در سواحل نیلگون و آرام خلیج فارس بگذرانید و لحظات خاطره انگیزی را به ثبت رسانید. این شرایط در مواقع دیگر سال مانند نیمه دوم فروردین ماه هم وجود دارد که مسافرت های نوروزی به پایان رسیده و شما می توانید با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده سفری زیارتی به مشهد مقدس داشته باشید و با خرید بلیط چارتری هواپیما مشهد درجوار آرامگاه امام رضا (ع) لحظاتی معنوی را سپری نمایید.

پس به طور خلاصه می توان گفت که بلیط چارتر هواپیما در فصل های کم سفر یا زمان نزدیک به تاریخ پرواز مقرون به صرفه است و می توانید به جای آن که سراغ گزینه بلیط های سیستمی بروید، بلیط چارتر را برای خود انتخاب نمایید.

اصطلاح "تور لحظه آخری " هم به همین جریان گفته می شود. کافی است که شما همیشه وسایل سفرتان مهیا باشد تا با سر زدن به سایت های خرید بلیط، ارزان ترین و با کیفیت ترین پرواز چارتری را برای خود انتخاب کنید. این مسئله هم به نفع آژانس های هواپیمایی و هم به نفع مسافران است. زیرا به این ترتیب چارتر کننده ها موفق به فروش بلیط های خود شدند و مسافران هم توانستند آنها را به پایین ترین قیمت ممکن خریداری نمایند.

از جمله معایب بلیط های چارتری هواپیما این است که آنها قابلیت استرداد، لغو، کنسلی و یا تغییر زمان پرواز را ندارند. یعنی بر خلاف بلیط های سیستمی شما نمی توانید به راحتی بلیط خود را کنسل یا تاریخ آن را تغییر دهید؛ اگر این شرایط هم وجود داشته باشد باید بهای سنگینی برای این کار پرداخت شود که گاه برابر با کل قیمت بلیط است. همچنین اگر در پرواز با بلیط چارتر هواپیما کودک 2 تا 12 سال همراه خود دارید بهای بلیط آن ها هم باید مانند بزرگسالان پرداخت شود در حالی که با پروازهای سیستمی مبلغ کمتری را باید بپردازید.


پرواز چارتر دقیقه 90

هواپیماهای چارتر، از لحاظ اندازه کوچک تر هستند و قابلیت جابجایی کمتر از 10 نفر مسافر را دارند. این هواپیماها، فضایی کاملا خصوصی را برای مسافر فراهم می کنند و به مراتب لوکس تر و راحت تر از دیگر هواپیماهای مسافرتی هستند. هواپیماهای چارتر معمولاً توسط شخصیت های مهم، به ویژه تجاری و سیاسی جهت تسریع و تسهیل روند پرواز اجاره می شوند.


انواع چارتر دقیقه 90


1-چارتر کامل یا full charter


2-چارتر صندلی یا seat charter

در حالت اول کلیه صندلی های یک هواپیما در یک مدت خاص توسط چارتر کننده اجاره می شود اما در حالت دوم تنها تعداد محدودی از صندلی های هواپیما در اختیار آژانس مسافرتی قرار می گیرد. البته چارتر صندلی خود به سه دسته تقسیم می شود که عبارتند از: 1- سیت چارتر به صورت شناور (چارتر شناور) 2- سیت چارتر بک تو بک(اجاره صندلی به صورت رفت و برگشت) 3- سیت چارتر به صورت مشخص(اجاره صندلی های مشخص شده).


پرواز چارتر ارزان دقیقه 90

در ذهن بسیاری از افراد کلمه چارتر به معنای ارزان ترین بلیط هواپیماست، در حالی که باید بدانید بلیط هواپیما چارتر در بیشتر مواقع ارزان ترین بلیط هواپیما موجود نیست. پس قطعا خرید بلیط چارتر ارزان یا پرواز چارتری اصول مخصوص به خود را دارد و خواهان یک زمان بندی دقیق و دقت بسیار بالاست. با توجه به تمام این ها باید آگاه باشید که خرید بلیط چارتر، پرواز چارتری، فروش بلیط چارتری هواپیما لزوما به نفع مسافر است؛ زیرا که قیمت بلیط چارتری تغییر می کند و این بالا و پایین رفتن شرایطی را فراهم کرده تا مسافر بتواند به راحتی از قیمت بلیط هواپیما چارتر آگاه شود و بلیط چارتر ارزان خود را خریداری نماید.


هواپیمای چارتر دقیقه 90

مفهوم و معنای هواپیمای چارتر با بلیط یا پرواز چارتر کمی متفاوت است و نباید آن ها را به جای یکدیگر به کار برد. منظور از هواپیمای چارتر هواپیمایی است که ابعاد بسیار کوچکی دارد که معمولا کمتر از 10 مسافر داخل آن سوار می شوند. این هواپیماها که فضایی شخصی و بسیار شیک دارند، توسط شخصیت های تجاری و سیاسی و برای سرعت بخشیدن به پرواز، اجاره داده می شوند.

بلیط چارتر دقیقه 90 مشهد

یکی از پرفروش ترین بلیط چارتری هواپیما در کشور ایران، بلیط چارتر مشهد است که طرفداران بسیار زیادی دارد. به سبب این حجم از تقاضای بالا در تعطیلات و فصول مختلف سفر، خرید بلیط چارتر مشهد با دشواری انجام می پذیرد. همین امر باعث شده است تا بسیاری از فعالان حوزه توریسم، سامانه های خرید آنلاین بلیط هواپیما را برای خرید بلیط چارتر مشهد پیشنهاد نمایند.

بلیط چارتر دقیقه 90 کیش

همان طور که می دانید بهترین زمان سفر به جزیره کیش و خرید بلیط چارتر کیش، اویل دی ماه تا پایان اردیبهشت است. در واقع در این روزها به قدری هوای کیش لذت بخش و جذاب است که شما را مجبور می کند تا یک بلیط چارتر کیش خریده و راهی این جزیره زیبا شوید.

بلیط چارتر استانبول

استانبول یکی از مقاصد پر طرفدار برای سفرهای خارجی ایرانیان است. به همین جهت هم آگاهی از قیمت بلیط چارتر استانبول برای علاقمندان به سفر امری مهم و ضروری به نظر می رسد. پس اگر شما هم دوست دارید با خرید بلیط چارتر استانبول به این شهر سفر کنید، حتما.

رزرو بلیط هواپیما چارتر دقیقه 90

رزرو بلیط هواپیما چارتر یکی از جمله مهم ترین کارهایی است که قبل از رفتن به سفر باید انجام دهید. با این کار می توانید یک سفر راحت و بدون دردسر را تجربه کنید. برای رزرو بلیط هواپیما چارتر دقیقه 90 می توانید سامانه فروش آنلاین بلیط هواپیما تهران بلیط مراجعه کنید و بهترین و ارزانترین بلیط چارتر هواپیما را برای خود انتخاب کنید.

بلیط لحظه اخری تهران

مهم ترین قدم در داشتن پروازی مطمئن و بدون دردسر داشتن اطلاعات مناسب است. در همین راستا، قصد داریم اطلاعات شما در مورد بلیط چارتر را به روز کنیم. اولین چیزی که دانستن آن بسیار اهمیت دارد، معنای کلمه چارتر است. چارتر به معنای دربست اجاره کردن است.
بلیط چارتر برای اماکن اقامتی نظیر هتل و وسایل حمل و نقل همچون کشتی ، قطار و هواپیما هم کاربرد دارد. در دنیا حتی هلکوپتر ها و جت های اختصاصی را نیز بصورت آنلاین میتوان برای مدت زمان مشخصی برای مقاصد خواسته شده ، چارتر کرد و این امکان را به شخص و یا کمپانی میدهد تا از تخفیفات بیشتری برخوردار شوند.
بسیاری از شرکت های بزرگ که تعداد زیادی از مدیران و کارکنان آن ها بصورت دائم در مسیر هوایی مشخصی مثلا تهران به مشهد، روزهای مشخصی در هفته پرواز می کنند، ترجیح میدهند از ایرلاینی که مد نظرشان می باشد تعدادی صندلی چارتر کنند. عمدتا اصطلاح seat charter یا همان " اجاره صندلی های پرواز " و یا Full charter " اجاره تمامی صندلی های پرواز " در این نوع پروازها بسیار کاربرد دارد.
در واقع full charter یا اجاره تمامی صندلی های پرواز در آن مسیر، در آژانس های هواپیمایی و شرکت های خدمات مسافرتی که مجری برگزاری تور هستند، بیشتر به چشم میخورد و از آنجایی که پروازها در اختیار آن آژانس است میتوانند " پرواز " و یا " تور" و خدمات آنرا با بهترین نرخ رقابتی و پیشنهادات ویژه در اختیار مسافرین خود و یا آژانس های همکار بگذارند.
بهای بلیط های چارتری در بازار متفاوت است و اگر اندکی تامل کنید و چند روزی پرواز ها را رصد کنید میتوانید متناسب با بودجه خود و یا نزدیک به آن ، پرواز مورد نظر خود را خریداری کنید .

پرواز چارتر دقیقه 90 چیست؟
همانطور که اشاره کردیم، یکی از مهم ترین کاربردهای کلمه چارتر در پرواز چارتر هواپیما است. منظور از پرواز چارتری این است که ایرلاین‌ها همه‌ و یا تعدادی از صندلی های هواپیما را برای مدتی اجاره کنند و بلیط‌های این پرواز را در اختیار مسافران قرار دهند. این نوع پرواز بیشتر در مسیرهای پر سفری مانند مشهد، تهران، و اصفهان وجود دارد. پروازهای چارتری معمولاً توسط تورهای گردشگری به صورت عمده و به مسافران به صورت تکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
اگر به دنبال پرواز چارتر هستید، به شما توصیه می‌کنیم در خرید بلیط چارتر دقت لازم را به عمل آورید چرا که شرکت های زیادی خود را تامین کنندگان اصلی پرواز چارتر در ایران می‌دانند.
بلیط هواپیما چارتر چیست؟
برای خرید بلیط چارتر هواپیما یکی از مشکلاتی که سد راه مسافران زیادی قرار گرفته، موضوع کمیاب بودن این نوع از بلیط ها است. البته لازم است اشاره کنیم که بلیط چارتر تهران مشهد، تهران شیراز و باقی مسیرهای پروازی پرترافیک با تقاضای بیشتری مواجه است و همین قضیه باعث می‌شود که شرکت های هواپیمایی زیادی اقدام به فروش بلیط چارتر هواپیما کنند.
خرید بلیط هواپیما چارتر
برای خرید بلیط چارتر هواپیما چندین راه در مقابل شما وجود دارد: اول اینکه می‌توانید به صورت حضوری به آژانس های هواپیمایی سطح شهر مراجعه کنید و از آن‌ها بلیط تهیه کنید؛ اما مراجعه حضوری به این آژانس های می‌تواند وقت زیادی از شما بگیرد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم بلیط خود را به صورت آنلاین از سایت‌های فروش بلیط چارتر بخرید.
یکی از مزایای قابل توجه خرید از سامانه های آنلاین فروش بلیط چارتر، امکان انتخاب بین شرکت های هواپیمایی مختلف است. علاوه بر این، به دلیل رقابت شدید بر سر خرید بلیط چارتر هواپیما آنلاین، هزینه تمام شده پرواز برای شما بسیار کاهش پیدا می‌کند.
قیمت بلیط هواپیما چارتر دقیقه 90 با کمترین قیمت
اجازه دهید با یک مثال ساده محدوده قیمتی بلیط هواپیما چارتر را به شما بگوییم. اگر بخواهید یک پرواز سیستمی را برای مسیر پروازی تهران مشهد تهیه کنید، باید هزینه‌ای حدود 300 هزار تومان بپردازید. این در حالی است که اگر یک بلیط چارتر در همین مسیر پروازی تهیه کنید، قیمت بلیط شما تا 150 هزار تومان کاهش می‌یابد. شاید برایتان جالب باشد اما خدمات ارائه شده در پرواز سیستمی و چارتر هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و این تفاوت قیمت تنها به دلیل چارتر بودن پرواز بودن شماست.
تفاوت بلیط چارتر و سیستمی
اگر بخواهیم به تفاوت بلیط سیستمی و چارتر اشاره کنیم، باید بگوییم که بلیط سیستمی یک سقف و کف تعیین شده دارد. به این معنا که آژانس های هواپیمایی می توانند بلیط را طبق کلاس پرواز و یا خدمات ارائه شده تا 30 درصد بیشتر از نرخ مصوب بفروشند و بیشتر از این حد را مجاز نیستند و تخلف محسوب می شود. علاوه بر این، پروازهای سیستمی معمولاً برنامه و ساعت مشخصی دارند و در بیشتر پروازهای خطوط هوایی مهم ایران، از جمله ماهان و ایران‌ایر، به صورت برنامه‌ای به فروش می‌رسند. هزینه‌ی ناشی از پر نشدن پروازهای برنامه‌ای و باقی ماندن صندلی‌های خالی در پرواز، متوجه خط هوایی برگزار کننده‌ی این پرواز است.
این در حالی است که قیمت بلیط های چارتر را تنها آژانس مسافرتی تعیین می کند و بسته به شرایط مختلف می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در تعطیلات رسمی می‌توانند قیمت را بسیار پایین بیاورند تا مسافران بیشتری پروازها را خریداری کنند.
آیا بلیط چارتر همان بلیط لحظه آخری است؟
بلیط لحظه آخری هواپیما معنای ساده‌ای دارد. بلیط لحظه آخری یعنی اینکه شرکت هواپیمایی می‌خواهد تمام صندلی های پرواز خود را تکمیل کند و برای اینکار بلیط هواپیما را با قیمتی پایین‌تر از حد معمول به فروش می‌رساند تا تمام مسافران بتوانند با هر بودجه‌ای این گونه بلیط ها را خریداری کنند.
واقعیت امر آن است که بلیط لحظه آخری از بابت کیفیت هیچ فرقی با بلیط های عادی ندارد و صندلی پروازِ شخصی که اقدام به خرید بلیط لحظه آخری کرده دقیقاً مشابه مسافری است که بلیط سیستمی یا چارتری همان پرواز را تهیه کرده است. پس نباید فکر کنید که بلیط‌های لحظه آخری به دلیل ارزانتر بودن، صندلی و شرایط پروازی مناسبی ندارند.
تنها تفاوتی که می‌توان در مورد بلیط چارتر و لحظه آخری به آن اشاره کرد مربوط به زمان پرواز این بلیط ها است. به طوری که در مورد بلیط لحظه آخری، پرواز شما حداکثر تا 48 ساعت بعد از خرید بلیط صورت می‌گیرد، در حالی این مدت زمان بعد از خرید بلیط چارتر تا هفته ها هم می‌تواند به طول بیانجامد.
بهترین سایت خرید بلیط چارتر هواپیما آنلاین
سامانه اینترنتی خرید آنلاین بلیط هواپیمای سامتیک با پشت سر گذاشتن دو دهه فعالیت مستمر در این عرصه و با همکاری پرسنل مجرب و حرفه‌ایی به عنوان یکی از برترین شرکت‌های خدمات مسافرتی در داخل کشور فعالیت می‌کند. یکی از نکات قابل توجه و مهم در مورد سایت سامتیک، امکان اجاره خودرو و ترانسفر فرودگاهی است.
علاوه بر این، سامتیک تنها یک سایت خرید آنلاین بلیط هواپیما نیست؛ زیرا مسافر می‌تواند با مراجعه به مجله گردشگری سامتیک علاوه بر خرید بلیط، به بررسی مهم‌ترین شرکت‌های هواپیمایی و ناوگان هوایی فعال در آن‌ها بپردازد. این امر باعث می‌شود که اطلاعات شما قبل از سفر کامل باشد و نیازی نباشد برای خواندن خدمات یک ایرلاین در اینترنت به جستجو بپردازید. در ضمن در بخش راهنمای سفر سامتیک هم می‌توان مقالاتی مفید در مورد بهترین جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف، اطلاعات جذابی کسب کرد.

تهران بلیط

 

 

 

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.